לרכוש דירה בתל אביב ולגור בלב העיר: כל מה שרציתם לדעת

מעוניינים לרכוש דירת יוקרה בתל אביב? מתלבטים לגבי האזור בו הנכם רוצים לרכוש את הדירה? אנו כאן כדי לעזור לכם בכך. במאמר זה, נציג מידע אודות לב תל אביב.

 

לב העיר: היסטוריה ומיקום גיאוגרפי

 
אזור לב העיר תל אביב, או בכינויו הקצר- לב העיר, נמצא כמובן במרכז העיר תל אביב כפי שהייתה בכל חמישים השנים הראשונות שלה. אזור זה הינו שוקק חיים ביום ובלילה וללא הפסקה. לב תל אביב נמנה עם האזורים הוותיקים ביותר בעיר והתחיל להיבנות בשלהי העידן העות'ומני. האזור מתאפיין בבתי מגורים שנבנו בסגנון הבינלאומי ובסגנון האקלקטי אשר נבנו בשנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת. 
 
אזור זה נמצא בלב העיר העברית הראשונה, באזור זה נמצאים אתרים ומבנים רבים המהווים חלק בלתי נפרד מתולדות העיר. בין מבנים אלה נמנים בניין העירייה הישן, בית הקברות אשר בו טמונים מנהיגים ישראליים וסופרים ידועי שם, וגם בתי כנסת מפורסמים ביותר בישראל, כדוגמת אוהל משה ברחוב שד"ל ובית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי פינת אחד העם. רוב בתי המגורים בלב העיר נבנו בשנות בשנות ה-30 וה-40, וחלקם נבנו אף מוקדם מזה. בראשית הדרך, רוב בתי המגורים היו בני שלוש קומות, אך במשך השנים נוספו קומות גג על רבים מהם. בחלק מן הרחובות ניכר אופיים האירופי של הבתים – חזית המשיקה למדרכה, ללא גדר וגינה, בניגוד לבתים בסגנון ישראלי ובתים משנות החמישים אשר הינם מתאפיינים בקומת עמודים מעל גינה או חניה. 
 
מאז שנות ה-80 האזור נמצא במגמת עלייה מתמשכת בתחילה הגיעו לאזור הצעירים שהחליפו את העסקים שהתנהלו לצד דירות המגורים. בהמשך, אזור לב העיר הפך למבוקש ביותר, הן בקרב משפחות שאוהבות את קצב החיים והקירבה לכל מוקדי תרבות הבילוי והקולינריה שיש לאזור לב העיר להציע, כמו גם את הקירבה לחוף הים. 
 
בימים אלו אנו עדים לביקוש רב לדירות בלב העיר בקרב אוכלוסייה מגוונת ביותר. מצד אחד, משפחות עם ילדים ומצד שני זוגות בוגרים יותר שילדיהם כבר עזבו את הבית ורוצים ליהנות מהעיר ללא צורך בנסיעות הלוך ושוב. חשוב לציין כי כל זה מתקיים במקביל לקהל תושבי החוץ שמגיעים לארצנו במטרה לרכוש דירה ומבחינתם תל אביב ככלל ולב העיר בפרט הינו אזור שוקק חיים ומהנה למגורים במיוחד.
 
כל אלו יחד הובילו לעליית מחירים משמעותית באזור לב העיר. מכיוון שמגמת הביקוש ממשיכה לעלות וההיצע לא גדל באותו הקצב מפאת מחסור בקרקעות פנויות לבנייה ובגלל צפיפות המאפיינת מרכזי ערים, הצפי הוא שמחירי הדירות לא ירדו בקרוב ואולי אף ימשיכו במגמת ההתייקרות.
 
 
מיקומו הגיאוגרפי של אזור לב העיר: מצפונה- הרחובות שד' בן ציון והמלך ג'ורג', מדרומה- מנחם בגין ואחד העם, ממערבה- רחוב אלנבי וממזרחה- רחוב קרליבך. 
רחובות מרכזיים נוספים באזור הם רחוב שינקין עם בתי הקפה וחנויות האופנה, רחוב מזא”ה, נחמני, מלצ’ט, אחד העם, בלפור ויהודה הלוי.
 
הציר המרכזי של אזור לב העיר הוא שדרות רוטשילד. זהו אחד הרחובות החשובים ביותר בעיר והשדרה הידועה והחשובה ביותר מבין כל השדרות בתל אביב. שדרת רוטשילד ממלאת תפקיד מרכזי בהתפתחות האורבנית של העיר תל אביב והיא הייתה והיא עדיין מרכז תרבותי עשיר וגם חלק מלבה הכלכלי של ישראל.
 
אזור לב העיר מתאפיין בשילוב בין ישן וחדש, צעיר וותיק. בנוסף, לאזור מגיע גם קהל מגוון (צעירים, מבוגרים, מקומיים וזרים) שמגיע מחוץ לעיר בעיקר בסופי שבוע על מנת ליהנות ממגוון בתי האופנה, מוקדי התרבות, הקולינריה, המוסיקה ומוקדי הבילוי 24/7. אזור זה הוא הלב של העיר ללא הפסקה. לצד כל זה, קיימות סמטאות ורחובות קטנים ושקטים אשר טובלים בירוק ונסתרים בין גינות חמד המאפשרים לכל אחד למצוא את מה שנפשו חפצה בו ויחד עם זאת ליהנות ממגורים בלב האורבני של העיר תל אביב. 
 
 
 

לב העיר: הזווית הנדלנית

בשנים האחרונות מאופיינת השכונה בתנופה של חידוש, שיפוץ ושימור המבנים ההיסטוריים בעלי הערך האדריכלי היקר מפז. בנינים רבים בלב העיר הוכרזו כאתרי מורשת עולמי ע"י ארגון אונסקו כחלק מפרוייקט ה"עיר הלבנה".
 
יש לציין, כי בשנים האחרונות קיים באזור תנופת בנייה שעיקרה באה לידי ביטוי בתוספות בנייה על מבנים קיימים ואו הריסה ובניית בניינים חדשים (במסגרת תוכנית תמ"א ותוכנית הרבעים), כמו גם בניית מגדלי יוקרה
משולבי מלונאות על קו החוף. כתוצאה מכך, אמנם ההיצע כיום לא גדול, אבל הוא מגוון למדי ולצד כך שניתן לרכוש דירות אופי ישנות הזקוקות לשיפוץ, ניתן לרכוש גם דירות בוטיק וכן פנטהאוזים יוקרתיים וחדשים הנמצאים בלב העיר התוססת והייחודית.
 

דירות יוקרה בלב העיר תל אביב:

באזור תל אביב ישנן דירות בוטיק וכן פנטהאוזים יוקרתיים. להלן מגוון הנכסים העומדים למכירה באזור זה:
  • דירת גן יוקרתית בפרויקט חדשני: הדירה המרשימה והייחודית ממוקמת בקומת הקרקע של הפרויקט הנדלני והיא מתפרסת על פני שתי קומות בגודל 214 מ"ר נטו עם גינה ענקית בשוח של 130 מ"ר. הדירה כוללת מטבח חיצוני, חלל רחב, צמחייה מגוונת ובעלת 4 כיווני אוויר. הדירה מעוצבת כך שקומת הכניסה מהווה קומת אירוח מרווחת, מטבח גדול ומושקע שעוצב במיוחד לדירה, פינת אוכל גדולה וסלון מרווח עם כמה אזורי ישיבה המשקיפים לגינה. החלל מואר ומוקף חלונות מכל כיווני האוויר.
  • דירת פנטהאוז בקרבת שדרות רוטשילד: בלב העיר, פסיעה משדרות רוטשילד, פנטהאוז בשטח של 170 מ"ר + 100 מ"ר מרפסות במפלס אחד. בדירה ישנם 5 חדרים, נוף פתוח והבניין הינו מחודש לאחר שימור ושיחזור ברמה גבוהה. בנוסף, קיימת בדירה מרפסת גג פרטית בשטח של 65 מ"ר. 
  • דירת גן חדשה בלב העיר: הדירה הינה בבניין בוטיק חדש וגודלה הינה 157 מ"ר וגינה בגודל 78 מ"ר. הדירה בעלת 4 חדרים ונמצאת בקרבת כל מוקדי התרבות והבילוי של העיר תל אביב. 
  • לצפייה בנכסים נוספים בשכונת לב העיר לחצו כאן.
 
מעוניינים במידע נוסף על דירות יוקרה בלב העיר תל אביב? מחפשים דירות יוקרה למכירה בתל אביב? רוצים להציע למכירה דירות יוקרה בתל אביב? פנו עוד היום אלינו, למשרד הבוטיק קמפינסקי Real Estate ונשמח לעמוד לרשותכם!
 
משרד הבוטיק קמפינסקי Real Estate הינו משרד המתמחה בייעוץ, בשיווק ובתיווך נכסים ייחודיים ויוקרתיים בכל רחבי תל אביב. מומחיותו באה לידי ביטוי במאפייני הנכסים שאותם הוא משווק: דירות איכותיות במגדלי יוקרה, פרויקטים חדשים, דירות בוטיק, מבני באוהאוס קלאסיים ודירות ייחודיות במבנים בעלי ערך ארכיטקטוני.
 
 

מוכר, קונה, משכיר או שוכר נכס בתל-אביב?

אנו כאן לשיחת ייעוץ ולהערכת שווי הנכס בחינם וללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אלייך בשמחה