הערכת שווי דירת יוקרה בתל אביב – הכיצד?

כאשר רוצים למכור דירת מגורים רגילה, יש כללים ברורים לאופן בו ניתן לחשב את שווי הנכס. בין היתר, אנו בוחנים את ערכו הפיזי של הנכס (גילום שווי הקרקע עם עלויות הבניה) לצד ערך השוק של הנכס (בכמה מוצעים נכסים דומים בסביבה קרובה). כאשר מדובר בנכסי יוקרה, כללי המשחק משתנים מכמה סיבות עיקריות:
  1. שוק נכסי היוקרה מורכב מנכסים ייחודיים המקשים על השוואה.
  2. ערך הנכס בשוק אינו בהכרח המשתנה היחיד בהחלטה על רכישת נכס יוקרתי.
  3. לנכסי יוקרה יש משמעויות נוספות עבור הרוכש מלבד ערך המגורים שבנכס.
לכן, כאשר רוצים למכור דירת יוקרה ואו בית פרטי בסביבה מבוקשת, יש צורך בשימוש בסט כלים שונה לגמרי.
 

איך מעריכים שווי דירת יוקרה?

הביקוש לדירות יוקרה בישראל מעולם לא היה גבוהה יותר. בכל מגדל דירות חדש שנבנה בתל אביב, מוצעים בקומות העליונות דירות אשר תוכננו מלכתחילה עבור בעלי ממון רב ואשר הושקעו בהם כספים רבים על רמות גימור ייחודיות אשר אין בדירות רגילות ואו בנכסי יוקרה אחרים. מעבר למיקומם של דירות יוקרה אלו בלב תל אביב, נכסים אלו מתפרסים לעתים על פני מספר קומות ומתהדרים בתכנון אדריכלי פורץ דרך שהופך את הנכס לפריט אומנות אשר שווה להשקיע בו סכומים ניכרים מעבר לערכו הפיזי בשוק.

במרבית המקרים, נכסים אלו נמכרים עוד בשלבים הראשונים של הקמת מגדל הדירות (על הנייר) על ידי בעלי הון החפצים בנכס אשר יוכלו להתאים לחוויית המגורים המותאמת להם. אך כאשר הם רוצים למכור את הנכס, קשה עבורם לאמוד את השווי של הדירה היוקרתית מאחר והשוק מצומצם למדי וערכו של הנכס יכול להשתנות מרוכש לרוכש ובהתאם לחיבור שמורגש עם העיצוב הייחודי שנבחר (במקרים רבים, הדירה נרכשת ומעוצבת מחדש מיד לאחר מכן להתאמה מושלמת לבעלים החדשים!).
 

אז איך יודעים כמה דירת יוקרה שווה?

אם ברצונכם למכור דירת יוקרה, ביכולתכם לפנות לשמאי מקרקעין אשר ינסה לאמוד את ערך הנכס מכלל היבטיו השונים. אך, הדרך הנכונה ביותר למכור נכס יוקרה הנו לעבוד יחד עם מתווך דירות יוקרה אשר פועל שנים רבות עם ומול בעלי ממון ואשר למד עם הזמן מה הטעם שלהם, כמה הם מוכנים לשלם על הנכסים השונים וכמובן כמה אתם תוכלו לדרוש ולקבל עבור נכס היוקרה שלכם.

היתרון של מתווך נכסי יוקרה על פני מתווכים אחרים ועל פני שמאים הנו בכך שיש בידיו את הקשרים הנכונים לגשש ולבדוק מחירים חסויים של נכסים אחרים (בבירור מול חבריו המתווכים של נכסי היוקרה) וכמובן את היכולת לבצע את החיבור המבוקש בין מוכרים ובין רוכשים בעלי ממון אשר סומכים עליו בהערכת השווי ובכדאיות הרכישה.
 
במידה ואתם מעוניינים למכור נכס יוקרתי בלב תל אביב ואינכם יודעים איך להעריך את שוויו, הרגישו חופשיים לפנות אלי ולבדוק כמה הנכס שלכם שווה בעיני הרוכשים הפוטנציאליים כך שתוכלו לקבל עבור דירת היוקרה את השווי המקסימלי. בהצלחה!
 

מוכר, קונה, משכיר או שוכר נכס בתל-אביב?

אנו כאן לשיחת ייעוץ ולהערכת שווי הנכס בחינם וללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אלייך בשמחה