כיצד להעריך דירות יוקרה?

כיצד להעריך דירות יוקרה?

למרות מצוקת הדיור והקשיים בהם נתקלים זוגות צעירים לרכוש דירה, ישנם לא מעט אנשים בארץ ותושבי חוץ בעלי ממון רב אשר מעוניינים לרכוש נכס יוקרתי, כאשר לרוב מדובר באזור המרכז – תל אביב, רמת השרון, צהלה, הרצליה פיתוח, סביון, רמת אביב, ארסוף ואזורים נוספים.

פנייה לגורם המתאים

בהחלט מומלץ לפנות לחברה מובילה, וותיקה ובעלת ניסיון העוסקת בשיווקן של דירות מפוארות,  הפועלת מתוך שקיפות מלאה. חברה שכזו היא בעלת ניסיון רב במכירת דירות יוקרה, ומועסקים בה אנשי מקצוע מן השורה הראשונה שיכולים להעריך את שווי הדירה.

דירה בעלת ערך אמנותי

קיימות גם דירות יוקרה אשר הושקע בהן ממון רב מאוד, על מנת ליצור מבנה יוצא דופן, מרשים, ורק על פי לקוחות הרשומים בעסק, ישנה אפשרות להעריך את שוויה של הדירה. בהחלט ישנם אנשים עתירי ממון המתגוררים בארץ ומעוניינים לרכוש נכס שהוא יצירת מופת בפני עצמו ומכלל ההיבטים, ובנוסף, ברשימת הלקוחות ישנם גם לא מעט אנשים המתגוררים בחו"ל.

מאפייני דירות יוקרה

דירות יוקרה שונות לחלוטין מדירות סטנדרטיות, לא רק בשל העיצוב וההשקעה, מדובר בנכסים נדירים, המתפרסים על שטח גדול, הן זה הפנימי והן החיצוני, והם גם מוערכים על פי טיב תכנונם ועיצובם, המיקום בו הם נמצאים, שכן בתחום הנדל"ן משפט המפתח הוא: "מיקום, מיקום, מיקום". נזכיר שוב כי שווי הנכסים הללו איננו פשוט להערכה, וקהל הקונים הפוטנציאלים הוא מוגבל למדיי.

מדוע לא פשוט להעריך את שווין של דירות אלה?

הערכת דירות יוקרה היא נושא מעט מורכב. אלה הן יצירות פאר ארכיטקטוניות, הושקעו בהן מיטב המשאבים, כאשר הן מתוכננות בצורה יוצאת דופן, בעלות רמת גימור מושלמת ובעת בנייתן ותכנונן נעשה שימוש במיטב חומרי הגלם. ניתן גם להעריך שווי על פי עלות בניית הבית וכמובן יש להתייחס לגודל שטח האדמה. בנוסף, כדאי לברר עלויות של בתים באותו המיקום ולקבל אינדיקציה כלשהי לגבי המחיר המשוער, למרות שאין דירה אחת דומה לשנייה. ישנם לקוחות הבוחרים לרכוש נכס יוקרתי שאיננו הולם במדויק את טעמם האישי, אך תמיד ניתן להשקיע בעיצובו מחדש, בעבור אנשים עשירים, אין הדבר מעורר מכשול.

משמעות הערכת השווי

כאשר מבצעים עסקה והלקוח מחליט לרכוש את הנכס, הערכת השווי היא עניין אלמנטרי. מומלץ לספק ללקוחות מידע מקיף אודות שווי הנכס בהשוואה למחירים המקובלים בשוק הנדל"ן, על מנת שיוכלו להחליט האם הרכישה משתלמת להם כספית או לא.

מי עוד יכול לקבוע את ערכו של הנכס?

אין זה פשוט כלל לקבוע את ערכה של דירת יוקרה, נושא זה תלוי במספר רב של פרמטרים. יש לבדוק את הנושא היטב, לערוך בירורים, וזאת במיוחד לאור העובדה שישראלים רבים אינם מגלים בקיאות במחירי הדירות, ובמקרים מסוימים על מנת להיות בטוחים, יש להיעזר בשירותיהם של שמאים או מתווכי דירות.

הנחיות לביצוע עסקה

חשוב ביותר לא לרכוש דירת יוקרה עוד טרם יודעים בוודאות מוחלטת מהו שוויה הכספי. כל זאת בכדי לא לשלם סכומים שאינם ריאליים ואינם משקפים את שווי הנכס האמתי.

שיטות לקביעת ערך הדירה

בכל הקשור להערכת שוויו הכספי של הנכס, לתוך משוואה זו נכנס נושא הביקוש וההיצע. ככל שהביקוש הוא רב יותר, קיימת אפשרות להעלות את שווי הנכסים.

ביצוע סקר

רצוי מאוד שהלקוחות יבררו מהו ערכן של דירות בעלות מאפיינים דומים לנכס אותו ירצו לרכוש. יש לבדוק את שטח הדירה, היכן היא ממוקמת, איכות הבנייה ומשתנים נוספים. מי שמעוניין ברכישת דירת יוקרה, מומלץ לו גם לגלוש ברשת באתרים הרלוונטיים ולהתוודע לעלויות.

היכן דירת היוקרה ממוקמת?

כמובן שדירות יוקרה ביישובים כמו ארסוף, הרצליה פיתוח, תל ברוך, רמת השרון, תל אביב, סביון ויישובים יוקרתיים נוספים, הן בעלות מיקום אטרקטיבי ומבוקש, מתגוררים בהם תושבים ממעמד חברתי וסוציו-אקונומי גבוה, וכל אדם יהיה מעוניין לגור בסמוך לאנשים בעלי סטטוס דומה. ככל שביישוב התשתיות מתקדמות, מושקעים משאבים רבים בעיצוב הסביבה, בשירותים קהילתיים, בבתי ספר איכותיים, מן הסתם הנתונים הללו גם הם ישפיעו על ערך הנכס, והיה ומדובר ביישוב לו יש ביקוש, ערך הדירות יעלה אוטומטית.

מחירים גבוהים בהשוואה למדינות אחרות

זה לא מכבר ידוע כי בישראל קיימת בועת נדל"ן ובמחיר של דירה אחת בתל אביב, ניתן לרכוש 2-3 דירות ביעדים שונים בחו"ל. בכל מקרה, השקעה נבונה בנדל"ן, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל, עשויה להניב רווחים נאים ביותר.

איכות חיים

למעט כל היתרונות והמעלות שהוזכרו בקניית דירת יוקרה, מובטחת איכות חיים יוצאת מן הכלל. מכיוון שמדובר ביישובים עשירים, הסטנדרטים הם שונים לחלוטין בהשוואה למגורים ביישובים פחות מבוססים.

לסיכום

דירות יוקרה הן מצרך מבוקש בקרב עשירי הארץ ובעלי הון מחו"ל. לעיתים רבות הלקוחות מגלים התלהבות יתירה מהנכס המוצע להם, מוכנים להשקיע בו סכומי עתק, אולם לא תמיד הוא מעוצב בדיוק על פי טעמם האישי. לא קיימת כאן כל בעיה, כל שיש לעשות הוא להזמין אדריכל ומעצב פנים וליצור דירת יוקרה בעלת אופי ומראה שונה, על פי טעמו של רוכש הנכס.

חברות נדל"ן מובילות הן בעלות קשרים הדוקים עם אנשי מקצוע, למשל, שמאי מקרקעין יכול לסייע בהערכת שוויה של דירת הפאר, וכמו כן בתחום מעורבים גם עו"ד המתמחים ספציפית בנושא זה. חברות אלה הן בעלות קשרים ענפים עם האדריכלים הטובים בארץ, מעצבי פנים בעלי שם ומוניטין, ועוד גורמים מקצועיים נוספים בעלי ידע ובקיאות באיכות בתי היוקרה, הערכה כספית של נכסים יוצאי דופן, ואם הלקוח דורש, ניתן לקשר בינו לבין אדריכלי נוף, חברות העוסקות בשיפוצים, וכל גורם אחר הרלוונטי לתחום.

מוכר, קונה, משכיר או שוכר נכס בתל-אביב?

אנו כאן לשיחת ייעוץ ולהערכת שווי הנכס בחינם וללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אלייך בשמחה