דירת יוקרה על הים? יתרונות וחסרונות

דירת יוקרה על הים? יתרונות וחסרונות

לבתים ודירות עם נוף לים, ובעיקר – כאלה הממוקמים על חוף הים, יש תדמית איכותית ויוקרתית. יחד עם זאת, בצד יתרונותיהם הרבים, יש להם גם מספר חסרונות בולטים, והם מציבים מספר אתגרים אשר אף מקום מגורים אחר איננו מציב לגרים בו. האם החסרונות רבים מהיתרונות? האם היתרונות הינם בעלי משקל רב יותר? תלוי את מי תשאלו. ובכן, ריכזנו עבורכם את שני צידי המטבע במאמר אחד, כך שבסיומו, תוכלו להחליט אם דירת יוקרה על הים היא הבית הבא שלכם, או שמא תעדיפו צורת מגורים אחרת.

דירות על הים לדוגמה:

דירת יוקרה על הים
 

חסרונות דירת יוקרה על הים

ישנם מספר אתגרים פוטנציאליים אותם יש לשקול, כאשר חושבים על קניית בית או דירה הממוקמים על חוף הים. רוב החסרונות נוגעים בעיקר לבתים הפרטיים, אם כי, ניתן לראות אותם מופיעים ברמה זו או אחרת, גם בדירות:

תחזוקה – שאלו כל בעלי בית הממוקם על החוף, והוא (או היא) יאמרו לכם כי המגורים על החוף דורשים תחזוקה שוטפת רבה יותר מאשר בתים אחרים. הלחות, הערפל, הארוזיה וגם הקורוזיה (כתוצאה מהמליחות שבאוויר), אינם רק משפיעים על החלק החיצוני של הבית, אלא גם על הרהיטים ועל הרכבים החונים באזור. זה איננו בהכרח דיל-ברייקר, אך ייתכן שתצטרכו להקצות מעט יותר תקציב לאספקט התחזוקה השנתי של בית או דירה כזו.

פרטיות – מאחר והחיים על החוף נחשבים לכיפיים יותר, החוף מושך אליו תושבים ומבקרים כאחד. מגורים באזור כזה, יכולים לבוא מלווים בקולות הבנייה והשיפוצים של השכן שליד, כלב נובח, משחקי טורניר כדורעף בסופי השבוע ואירועים חברתיים אחרים שמתרחשים אצל השכנים. כמו שאתם עתידים לגלות בעצמכם, במידה ותחליטו לרכוש דירת יוקרה על הים, פתאום כ ו ל ם רוצים להיות חברים שלכם, גם אם בפעם האחרונה שדיברתם איתם, הייתה בסוף כיתה ג'. כך שלא רק תצטרכו להתמודד עם חברים שלכם שפתאום מחליטים לבקר, אלא גם עם חברים של השכנים שלכם. אם אתם טיפוסים חובבי חברה, ולא אכפת לכם להגדיל את מעגל חבריכם, יכול להיות שלא מדובר בחסרון גדול כ"כ עבורכם. אבל במידה וכן, גם את זה כדאי לקחת בחשבון.

מחיר – כלל ההיצע והביקוש עובד גם כאן. עקרונות התמחור בנדל"ן נשענים על מיקום, שטח בנוי ושטח המגרש. שני הרכיבים האחרונים רלוונטיים גם לדירות על הים, כך שמחירן של דירות כאלה גבוה יותר משל דירות מקבילות באזור שאיננו חוף הים.

יתושים – הימצאותם של היצורים המעופפים האלה משתנה מאזור לאזור. עם זאת, ככלל, ככל שאתם גרים קרוב יותר למים, יתושים רבים יותר יקפצו לבקר אתכם בשעות הערב המוקדמות. זה נכון במיוחד ליד מקורות מים מתוקים ולאזורי מוצא שפכים הזורמים לים.

עליית פני הים – אם אתם מסכימים עם רובו המכריע של המדענים המודרניים, גובה פני הים עולה. בסופו של דבר, זה יכול להרוס בתים ובניינים הממוקמים על החוף. השיקול הוא לא רק כיצד הדבר עלול להשפיע על בתי מגורים כרגע, אלא על כל הקונספט של בתי מגורים לאורך החוף, אשר בעוד עשורים ספורים, עלולים למצוא את עצמם שקועים בתוך המים.

דירת יוקרה על הים

יתרונותיה של דירת יוקרה על הים

החיים נועדו לחיותם, ונראה כי אנשים הבוחרים להתגורר על שפת הים מאמצים את הרעיון שישנם שמחה ושלווה רבה יותר במגורים באזור זה, מאשר ישנם במרכז העיר או בפרברים. הנה מספר יתרונות בולטים למגורים על החוף:

אוויר טרי ורענן יותר – ככל שאתם מתקרבים לאזור קו מים, כך איכות האוויר נוטה להשתפר. ישנם יוצאים מן הכלל, כמובן, אבל בדרך כלל זה המצב. ישנם מעט מאד גורמים שתורמים יותר לבריאות של גוף האדם מאשר אוויר נקי.

נופים שלווים יותר – אנחנו לא עומדים להתווכח איתכם על עניין של טעם, אבל ידוע כי, לעתים קרובות, אזורי החוף מספקים נופים שלווים יותר, בין אם הם נשקפים מחלונות הדירה או מהדק של הבית הפרטי. ישנה סיבה לכך שאנשים מוכנים להשקיע יותר ברכישת בית או דירה עם נוף שליו, כשאתה מתחיל את הבוקר כשאתה פותח את החלון ומביט על הים, זה בהחלט משנה את המשכו של היום.

כושר משופר – אורח החיים עבור אנשים הגרים על החוף מרוכז ב"בחוץ". לבלות באוויר הצח, בד"כ, בריא הרבה יותר עבור הגוף האנושי מאשר לשהות בבית במשך זמן רב. שכונות הממוקמות על חוף הים, לעתים קרובות, כוללות שבילי הליכה ואפשרויות ידידותיות נוספות להולכי רגל, כך שלא רק המקום קיים, אלא גם התנאים המתאימים לשמירה על הכושר עומדים לרשותכם שם.

החזר על השקעה – כל השקעה כרוכה בסיכון, כמובן, אבל, בד"כ, הנדל"ן הממוקם על חוף הים שומר על ערכו לאורך זמן, ולעיתים קרובות, ערכו אף עולה. יש לכך הסבר פשוט: להבדיל מקרקעות אחרות, אשר שינוי ייעוד והפשרתן הופכים אותם לזמינות (ולכן, אין מחסור בהן), כמותן של הקרקעות לאורך החוף מצומצמת, ולכן, על פי חוקי הכלכלה כאשר משאב רצוי מוגבל בכמותו, מחירו יעלה בהתמדה.

לסיכום

דירת יוקרה על הים מהווה לא רק צורת מגורים איכותית ובריאה יותר, אלא גם השקעה משתלמת, שערכה עולה בהתמדה. החסרונות הם מינוריים למדי, ומגורים בדרך כזו יכולים להיות דרך נפלאה לגדל ילדים, או, בגילאים המבוגרים יותר, יכולים להוות שיפור משמעותי בדיור הקיים ולגרום לעליה באיכות החיים שלכם.

כתבות מומלצות:

מוכר, קונה, משכיר או שוכר נכס בתל-אביב?

אנו כאן לשיחת ייעוץ ולהערכת שווי הנכס בחינם וללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אלייך בשמחה