חמש סיבות טובות לרכוש דירות יוקרה בנווה צדק

חמש סיבות טובות לרכוש דירות יוקרה בנווה צדק

נווה צדק נוסדה ב-1887, כשכונה היהודית הרשמית הראשונה מעבר לתוואי חומותיה של יפו, והיא משתרעת בין רח' שבזי שבצפון מזרח, חניון מנשיה שבדרום מערב והוואדי שבדרום מזרח.

היוזמה להקמתה הגיעה מחברת "עזרת ישראל" היפואית ומייסדה, אלעזר רוקח. במשך שנים עמדו בתיה הקלאסיים והישנים מוזנחים, אולם תוכנית שימור השכונה שהנהיגה עיריית תל אביב בשנים האחרונות עודדה משקיעים ויזמים רבים לתרום את חלקם, וכיום, מרבית בתי השכונה נבנו מחדש (או לכל הפחות שופצו בסגנונם המקורי), והשכונה הפכה לשכונת מגורים טרנדית בעיני רוכשי דירות רבים מכל רחבי הארץ.

רח' שבזי הפך לרחוב שופע שיק, וחנויותיו מאכלסות, זה לצד זה, מעצבי אופנה, בתי קפה, גלריות אומנות, חנויות לעיצוב הבית וכד'. נווה צדק שבה וכובשת את מקומה הראוי בתדמית הציבורית, ולכן, הפופולריות של דירות יוקרה בנווה צדק מרקיעה שחקים.

דירת יוקרה בתל אביב נוף לים

מדוע דווקא דירות יוקרה בנווה צדק?

אמנם, קשה להסביר אהבה, אבל ננסה בכ"ז. ריכזנו עבורכם חמש סיבות טובות שהופכות את נווה צדק ללהיט נדל"ני ואת הדירות בה למבוקשות במיוחד:

  1. להיות עם ולהרגיש בלי – אמנם נווה צדק נחשבת לשכונה תל-אביבית לכל דבר, אבל היא איננה ממוקמת במרכז תל אביב, אלא ביפו, מרחק קצר ממרכז תל אביב שוקק החיים. היא מאפשרת למי שרוצה לגור, לחיות ולעבוד בתל אביב, לעשות זאת, מבלי להצטרך לסבול מתופעות הלוואי הידועות והמוכרות של כרך גדול בכל מקום בעולם – רעש, עשן, צפיפות, פקקי תנועה ולכלוך.
  2. בנווה צדק שוכנים, זה לצד זה, מקומות בילוי ומוסדות תרבות – אם הזכרנו קודם את בתי הקפה והמסעדות שבנווה צדק, כעת, הגיעה הזמן להזכיר גם את מוסדות התרבות, המוזיאונים והגלריות שבשכונה, והם רבים למדי – בית הסופרים שבתוכו ממוקם מוזיאון גוטמן לאמנות, המרכז האתני הרב תחומי ענבל, מרכז סוזן דלל, גלריה Artstation, גלריה טבי לאמנות, ועוד גלריות אומנות רבות בתחומים מגוונים. פירוש הדבר הוא, שאם אתם גרים בנווה צדק, לא תצטרכו לכתת את רגליכם רחוק מידי, לא כדי לשתות אספרסו טוב, ולא על מנת ליהנות ממופע או מתרבות ואומנות.
  3. האווירה בשכונה – גם מבלי להיסחף לפטריוטיות-יתר, שכונת נווה צדק עצמה מספרת את הסיפור היהודי-ישראלי, בשל התהפוכות הרבות אותן חוותה בחלוף השנים – משכונה משגשגת, דעכה והפכה במשך עשורים לשכונה מוזנחת, אשר מי מתושביה אשר כיסו אפשר לו זאת, נמלט ממנה לשכונות מטופחות ומלאות חיים יותר. התושבים שמצבם הכלכלי לא אפשר להם לעקור את מקום מגוריהם, נשארו שם, עד לפתיחתה של תוכנית השיקום, שהעלתה שוב את קרנה של השכונה בעיני רוכשי הדירות, ודם חדש, צעיר וטרי נכנס אליה. האדריכלות בשכונה מצליחה לשמר את הישן לצד בניית החדש, ולכן, האווירה הנוצרת באזור מיוחדת במינה, ומרגשת גם על ידי המבקר בה רק לשעה קלה.
  4. המרקם האנושי בשכונת נווה צדק – כפי שצוין, הפיכתה של נווה צדק הזרימה אליה דם חדש וטרי, ובעשורים האחרונים נמצאת השכונה במגמת התחדשות מתמדת, אשר הופכת אותה לטרנדית ולאזור המגורים המועדף על אמנים, אנשי רוח וגם אנשי עסקים ויזמים. יכולתה של נווה צדק לספק לכל אחד מתושבים הגרים בה את תחומי העניין שלו, את האווירה הרצויה לו, וכל זאת, מבלי להצטרך להסתבך בפקקי התנועה וברחובות נטולי החניה של תל אביב, מהווה יתרון אדיר שלה על פני שכונות מתחדשות אחרות.
  5. דירות יוקרה בנווה צדק – הפופולאריות האדירה של השכונה יצרה צורך בבניה שתספק את רצונם של לפחות מרבית האנשים שמעוניינים לגור בשכונה שהתחדשותה מתמדת. כך שמגוון סוגי הנכסים המוצעים לשכירה או לרכישה בנווה צדק הוא גדול למדי, וכל אדם יכול למצוא בה את צורת המגורים הרצויה לו – פנטהאוז יוקרתי, בית צמוד קרקע, דירה במגדל דירות, דירה המשקיפה אל הים וכן הלאה. בנוסף, יש לכם גם את האפשרות לבחור האם תרצו לגור באזור תוסס ושוקק אדם או באזור שקט יותר של השכונה, הכל לפי העדפתכם.

לצורך שכירות או לקניה – כיצד מאתרים דירות יוקרה בנווה צדק?

לאחר שהחלטתם כי נווה צדק היא הבית הבא שלכם, הגיע הזמן לפעול בנושא. הצעד ההגיוני הבא, הוא להתחיל ולחפש את הדירה שתשלים לכם את חלום המגורים בשכונה. כאן, עומדות לרשותכם מספר דרכים. הראשונה בהן, היא, פיזית, להגיע לשכונה, ולהתחיל לטייל בה – לחפש שלטי "לקניה" או "להשכרה" המודיעים על כך כי בעל הנכס מעוניין ומציע את הנכס שלו להשכרה/מכירה.

הבעיה הגדולה בכך היא, כי דירות יוקרה בנווה צדק (או בכל מקום אחר, אגב), בד"כ לא תישאנה שלט המכריז על כך שבעליו של הנכס מוכנים להיפרד ממנו לטובת שכירות או מכירה, ולכן, אתם אולי תיהנו מהשיטוט ברחובות השכונה, אבל דירה לקניה – לא ממש תצא לכם מטיול זה.

הדרך השנייה והאפקטיבית יותר, היא להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע, משרד תיווך, רצוי אחד כזה שיושב בתחומי השכונה עצמה. ישנה סיבה מצוינת לכך שציינו את הצורך במיקום המשרד בשכונה – רק משרד תיווך שחי את השכונה מבפנים, מקרוב, יידע להתאים לכם את הדירה הנכונה ובמיקום הנכון בתוך השכונה, מאחר וכפי שהזכרנו כבר קודם, לנווה צדק פנים רבות, והאזורים שבתוכה שונים ומגוונים.

מוכר, קונה, משכיר או שוכר נכס בתל-אביב?

אנו כאן לשיחת ייעוץ ולהערכת שווי הנכס בחינם וללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אלייך בשמחה